Používate zastaralý internetový prehliadač.
V záujme Vašej bezpečnosti a ochrany si prosím stiahnite a nainštalujte moderný prehliadač napr. Mozilla Firefox.
jmk.media logo
JMK media & productions, s.r.o.
Partizánska 104, 925 83 Žihárec
+421 918 672 425 |

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Súhlas (Prijať všetko) s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je napr. správanie pri prehliadaní alebo sledovanie návštevnosti našej stránky. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie. Ako používame cookies

Prijať všetkoĎalšie možnostiUložiť nastavenia

Ďalšie možnosti

  • Technické (funkčné)

    Tie sú nevyhnutné na fungovanie webovej stránky a jej funkcií, ktoré sa rozhodnete využívať. Bez nich by naša webová stránka nefungovala.

  • Štatistické (analytické)

    Používajú sa výlučne na štatistické účely, napr. na sledovanie návštevnosti našej stránky.

  • Marketingové

    Používajú sa na sledovanie návštevníkov na webových stránkach. Zámerom je zobrazovať reklamy, ktoré sú relevantné pre jednotlivých užívateľov.

Funkcionalita a estetika

V predchádzajúcom článku sme hovorili o základnom kameni firemnej identity a o tom, že bez loga je ťažké sa pohnúť.
Teraz si to troška rozoberieme.
V dnešnom svete, v ktorom na každom kroku vidíme reklamu a propagáciu určitého produktu alebo služby, nie je jedno, aké si vyberieme logo a akú firemnú identitu. Logo má viacero funkcií, o ktorých sme už hovorili, ale má aj viacero fyzických vlastností. Jedná sa o farbu a tvár.
Trendom dnešnej doby je jednoduchosť. V našom zrýchlenom svete ani nezaregistrujeme zložité a komplikované veci a tváre. Nie je čas, aby sme rozmýšľali nad niečím, čo možno ani nepotrebujeme. Ani táto moja predchádzajúca veta nie je jednoduchá - ale tu máte oveľa viac času, aby ste ju pochopili, ako napríklad billboardovú reklamu z auta.
Určite ste už počuli o tom, aký význam majú jednotlivé farby. Napríklad zelená farba súvisí s rastom a s prírodou a je aj najupokojujúcejšou farbou. Červená má zas silný emocionálny náboj, ktorý spôsobuje, že neupokojuje, ale naopak, stimuluje metabolizmus a dokáže spôsobiť aj zvýšenie krvného tlaku. Takže nie je jedno, akú farbu si zvolíme.
Po farbe, sa presuňme ďalej k tvaru loga. Množstvo firiem používa ako svoje logo iba názov firmy. Zvolia si neštandardný typ písma a logo je hotové (Coca Cola, Nokia). Iné firmy si zvolili jednoduchý symbol a na začiatku ho používali spolu s názvom, ale po určitom čase už aj bez názvu vieme, o akú firmu ide (Nike, Apple, Adidas). Existuje aj tretia kategória, teda kombináciu názvu s určitou formou. Tieto logá sú oveľa sofistikovanejšie.
Niekoľko príkladov:

AMAZON
amazon logo Na prvý pohľad vyzerá ako úsmev (smile) ale šípka symbolizuje, že v amazone nájdete všetko od A po Z.

FEDEX
fedex logo Jedna z najväčších prepravných (kuriérskych) firiem na svete. Keď sa na logo lepšie pozrieme, uvidíme, že medzi písmenami E a X sa skrýva šípka ukazujúca dopredu, ktorá symbolizuje rýchlosť.

CONTINENTAL
continental logo Výrobca kolies a pneumatík, čo je vidieť už aj z loga. Prvé dve písmená vykreslia 3D koleso.

SONY VAIO
sonyvaio logo Je to obchodná značka (BRAND) spoločnosti Sony pre jeho laptopy. Prvé dve písmená tvorí znak symbolizujúci analógovú techniku a posledné dve sú 1 a 0, ktoré sú symbolmi digitálnej techniky.

Dúfam, že som Vám pomohol, a pri tvorbe vášho nového loga a pri budovaní vašej firemnej identitu nezabúdate na naše tipy a rady.

Kancelária, kontakt

JMK media & productions, s.r.o
Kráľovská 43A (EN Park)
927 01 Šaľa
, Slovakia

Tel: +421 918 672 425
GPS: 48° 9'20.261", 17°51'53.355"

Sídlo, fakturácia

JMK media & productions, s.r.o.
Partizánska č.104
925 83 Žihárec, Slovakia

IČO: 36269131
IČ DPH: SK2021960875
JMK.media
Napíšte nám
Počkajte!
Nenašli ste odpoveď na Vašu otázku?
Niečo sa Vám nepáčilo?
Dajte nám vediet! Ďakujeme!
Je nám lúto, ale nasatala systémová chyba. Skúste poslať ešte raz. Ďakujeme
Ďakujeme za Váš záujem a čoskoro Vás budeme kontaktovať!

S pozdravom
JMK media & productions, s.r.o.
Ďakujeme za vyplnenie formulára. Ak ste položili otázku, budeme sa snažiť reagovať v čo najkratšom čase.

S pozdravom
JMK media & productions, s.r.o.